Davlumbaz Söndürme Sistemleri
Ares Mekanik Proje mühendislik personel sayısı çok olan hastane, alışveriş merkezi ve yatakhanesi olan okullarda bulunması zorunlu olan mutfaklarda oluşabilecek yangın

Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Davlumbaz söndürme sistemleri, personel sayısı çok olan hastane, alışveriş merkezi ve yatakhanesi olan okullarda bulunması zorunlu olan mutfaklarda oluşabilecek yangın risklerinin önlenmesi amacıyla monte edilen ve çok önemli işleve sahip söndürme sistemleridir. Ticari olarak faaliyet gösteren hazır yemek şirketleri de kanunen davlumbaz söndürme sistemlerinin bulunması gereken işletmelerdir.

Ateşin aktif olarak kullanıldığı ve beraberinde yağların ortaya çıktığı pişirme faaliyetlerinde aniden oluşabilecek yangınların hızlı bir şekilde söndürülmesi önem taşımaktadır. Hızlı söndürme için de seri müdahale gerekir. Genellikle bu müdahale yeteneğinden dolayı otomatik söndürme sistemleri tercih edilmektedir.

Mutfak Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Fabrika ve benzeri ticari kuruluşlarda çalışan personelin yemek ihtiyacını gidermek amacıyla hizmet veren mutfaklarında, mutfak davlumbaz söndürme sistemleri hem ekipmanın hem de çalışanların sağlığını koruma açısından ehemmiyet taşır. Yangın anında tüm noktalara ulaşabilecek şekilde döşenmeli ve kör nokta bırakılmamalıdır.

Mutfaklarda yer alan tüm elektrikli aletlerin ve ocaklardan bacaya uzanan davlumbaz sistemlerinin yangına karşı korunması, özelde mutfakların genelde ise işletmelerin tüm bölgelerinin korunması anlamı taşır.

Otomatik Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik gereği otomatik davlumbaz söndürme sistemleri kurulması gereken tüm işletmeler ve binalarda yapılan yasal denetlemeler sonucunda tespit edilen aksaklıklar nedeniyle ceza yazılabilmektedir. Bu yüzden hem yasal bir gereklilik olarak hem de can-mal güvenliğini sağlamak açısından davlumbaz söndürme sistemlerinin ilgili mevzuatlara uygun olarak monte edilmesi gerekmektedir.

Deneyimli yangın firmalarının profesyonel ekipleri tarafından monte edilen otomatik davlumbaz söndürme sistemleri bilimsel veriler kullanılarak test edilmekte ve devreye alınmaktadır. Kontratlı bakım hizmetiyle de sürekli olarak devrede olması sağlanmaktadır.

Davlumbaz Söndürme Sistemi Fiyatı

Davlumbaz söndürme sistemi fiyatı kullanılan ekipmanlar ve istenen yardımcı birimlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak piyasa koşullarıyla uyumlu şekilde düzenlediğimiz tüm fiyatlandırmalarımız müşteri memnuniyeti esasına dayanmaktadır.

Verimlilik esaslı otomatik söndürme sistemlerimiz yangından korunmanız için en büyük güvenceniz olacaktır. Düzenli aralıklarla yapılan kontroller sistemlerin sağlıklı çalışması amacını taşır. Davlumbaz söndürme sistemleri ile ilgili tüm arızaların giderilmesi, gerekli yedek parçaların temin edilmesi ve dolumların yapılması periyodik kontrol sözleşmesi kapsamındadır.

Doğru Yerdesiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.